Lokma Lokma

Ispanaklı Pastırmalı Rulo Antrikot

Sadece salata bile yiyor olsak bile masamızın özenli olmasını seviyorum. Hele ki bir kutlama, özel bir günse sofra önce göze hitap etsin isterim. Yarın bayramın ilk günü, ailece, dostlarımızla bir araya gelme, hayatı paylaşma, birbirimize sarılma zamanı… Bayram için kolay ama şık bir sunumla rulo antrikot yapıyorum.

İyi yemeğin temeli iyi malzeme… Bu nedenle mutlaka iyi bir kasabımız olmalı. Taze ve mevsiminde malzemeler ile sevgiyle yapılan, özenle kurulan tüm sofralar mükemmeldir.

İyi bayramlar diliyorum.

Ağzınızın tadı eksik olmasın. Afiyet olsun.

Malzemeler:

  • 1, 200 gram antrikot (bütün hazırlanmış)
  • 300 gram ıspanak
  • 200 ml sıvı krema (1 kutu)
  • 10 dilim pastırma (istenirse)
  • 2 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • Muskat (3-4 rende)
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı:

Kasabımla güzel bir antrikot parçası seçip iyice temizlettikten sonra antrikotu dikdörtgen tek bir parça olarak hazırlatıyorum. Fırınımı 220 dereceye ayarlıyorum. Ispanakları iyice yıkadıktan sonra süzüp kaynayan suda 1 dakika haşladıktan sonra soğuk su dolu bir kâseye alıyorum. Sıvı kremayı sos tenceresine koyup içine 1 kaşığı tuz ve ½ çay kaşığı karabiber ve 3 rende muskat ekliyorum. İri iri doğradığım ıspanakları da sos tenceresine ekleyip hepsini krema kaynayana kadar pişirip altını kapatıyorum.

Antrikotu düz olarak açıp önce zeytinyağıyla fırçalıyorum, 1 çay kaşığı tuz ve ½ çay kaşığı karabiber ile iyice terbiyeliyorum. Pastırmaları etin üzerine yerleştiriyorum. Ispanaklı kremayı da üstüne koyduktan sonra etin uzun kenarından olabildiğince sıkı bir şekilde malzemeleri taşırmadan sarıyorum. Ruloyu 3 yerinden bağlayarak üstünü zeytinyağı ile yağladıktan sonra üzerini folya ile kapatarak fırın tepsisi ile fırınıma koyuyorum.

Ispanaklı pastırmalı rulo antrikotu 10 dakika üzeri folyo ile kapalı pişirdikten sonra fırını 200 dereceye düşürüp üzerini açarak 10 dakika daha pişiriyorum.

Fırından çıkardıktan sonra üzerini folyo ile kapatarak 15 dakika dinlendirdikten sonra sıcak olarak servis ediyorum.

Tarif Kategorileri:

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

1 2 3 4 5

mide küçültme ameliyatı riskleri
mide küçültme ameliyatı sonrası beslenme
mide küçültme ameliyatı
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.